KADINLAR ŞİFADIR- ARMAĞANI YAŞAMAK
Kadınlar için bir atölye
25 - 27 Ocak 2019
İzmir Yoga, İzmir

Armağanlarımı - bilgi, beceri, deneyim, vizyon, tutku - tamamen özgürce ve koşulsuzca sunabilseydim yaşamım nasıl olurdu?

Aidiyetin, anlamlı ve bütüncül bir yaşamın temelinde, özden ve otantik mevcudiyetimizin kabulü ve bu mevcudiyetin leziz armağanlarının ait olduğumuz topluluklar (ailemiz, kabilemiz, toplum) tarafından alınması, kabulü ve takdir edilmesi vardır. Bu armağanlar doğuştan bizimledir ve yaşamımız boyunca bunları görüp parlatmamız ve yaşamın hizmetine sunmamız için sürekli fırsatlar çıkar karşımıza. Her birimizin yaşam ağındaki yeri ve rolü biricik, yaşama kattığımız renk ve armağanlar bütünün ihtiyaç duyduğu çeşitliliği besler nitelikte.

Geçmişte kadim kültürlerde olduğu gibi bizi, yaşama armağanlarımızı ve hizmetimizi sunmak konusunda destekleyen ergınlenme ritüelleri ve topluluk anlayışı olmadığı için giderek yozlaşmış, para ve güç odaklı bir "kariyer" yarışında kayboluyoruz çoğumuz. Hatta bu çarktan çıkmaya karar versek bile, mana ve hizmet üzerine bir yaşama geçişin gerektirdiği derin dinlemeyi ve ruhun rehberliğinin izini sürmeyi yapmadan, bazen korkudan bazen kestirmeden gitmek daha kolay geldiğinden yine ezbere ve "dış faktörlerin" yönlendirmesiyle alabiliyoruz kararlarımızı.

Peki ya ruhun rehberliğine, kalbin cesaretine ve bedenimizin bilgeliğine alan açabilseydik, yaşam enerjisi nasıl akmak isterdi bizim kanalımızdan?
Ya bize bu süreçte şahit olanlar, yoldaş ve destek olanlar olsaydı?

Bu iki günlük atölyede belki bu yaşamda vermek üzere geldiğiniz armağanı tam olarak isimlendiremeyebilirsiniz (belki de yaparsınız!) ama bu yola çıkmak, yaşamın size ruhunuz aracılığıyla verdiği çağrıyı dinleme becerisini ve duyabilme cesareti kazanmak, bu yolda yalnız olmadığınızı bilmek, sezgilerinize güvenmek ve bilinmeyenle yol almayı pratik etmek deneyimleyebileceğiniz güzelliklerden bazıları...En önemlisi de içimizde çağrısını duyduğumuz yaşamı inşa etme cesaretini bulmak, yaratma cesaretini!

"Diğerleri için taşıdığınız armağan dünyayı kurtarma girişimi değildir, dünyaya tamamen ait olmak içindir. Dünyayı kurtarmaya çalışarak kurtarmak mümkün değildir. Dünyayı daha iyi bir yer yapmadan önce gerçekten size ait olan ve dünyaya canıgönülden sunabileceğiniz şeyi keşfetmeniz gerekir. Topluluğunuza sunacağınız biricik armağanı keşfetmek sizin en büyük fırsatınız ve zorluğunuzdur. Sizin gerçek özünüzden gelen o armağanı sunmanız dünyayı sevmek ve dünyaya hizmet etmek için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ve dünyanın ihtiyacı olan da budur."
Bill Plotkin

gift.jpg

Ne pratik edeceğiz?

  • Çember (The Way of Council)

  • İçeriyi ve alanı derin dinleme

  • İçimdeki şarkı ne diyor?

  • Bilinmeyene teslimiyet

  • Beden bilgeliği - Rahim bilgeliği & El bilgeliği

  • Parayla ilişkimiz

  • Dayanışma & Armağanlaşma

  • Anlaşmalar

Etkinlik saatleri:
25 Ocak 2019 Cuma, 19:00 - 22:00
26 Ocak 2019 Cumartesi, 9:30 - 19:00
27 Ocak 2019 Pazar, 9:30 - 19:00
Katılımcılardan etkinliğin tamamına katılmaları beklenir.

Etkinlik için önerilen katkı payı 750 TL
Sorularınız ve bilgi için filizatbaraka@gmail.com


kolaylaştırıcı: FİLİZ TELEK

Filiz Telek, 15 senedir gruplarla kolektif bilinç ve ortak akıl süreçleri üzerine çalışıyor. Kişisel farkındalık yolculuğuna çıktığından beri öğrendiklerini ve keşfettiklerini yazarak, fotoğraflayarak, kolektif öğrenme süreçleri tasarlayıp kolaylaştırarak paylaşan Filiz, bir yandan da yaşamın kutsallığını ve güzelliğini, her an ruhumuzdan yansıyan olasılıkların varlığını bize hatırlatan yaratıcı ifadelerin üretiminden keyif alıyor. 2010 yılında çıktığı kişisel şifa yolculuğunda temas ettiği dişi özünün rehberliğinde, 2013 yılında vizyonerliğini yaptığı ‘Kadınlar Şifadır’ (Women are Medicine) çemberinin tohumlarını ekti ve dünyanın farklı yerlerindeki kızkardeşleriyle birlikte bu tohumları filizlendirmeye devam ediyor. Bir süredir niyetini taşıdığı ve hazırlıklarını yaptığı bireysel ve kolektif boyutta kadın erkek ilişkilerini şifalandıracak kadın-erkek çemberlerine başlamanın heyecanını taşıyan Filiz, aynı zamanda Tamera Ekoköyü Global Sevgi Okulu'nun katılımcısı ve Stephen Jenkinson'un Orphan Wisdom School'unun öğrencisi.