sevgili.jpg

"Kadın ve erkek arasında barış olmadıkça yeryüzünde barış olmayacaktır"

21. yüzyılın sonunda, binlerce yıllık bir rüyadan uyanıştayız insanlık olarak...

Doğru bildiğimiz, bu böyledir diye öğrendiğimiz, üstümüze yapıştırılmış tüm inanç kalıplarını ve etik kuralları, bize tabu olarak dayatılmış ve gölgelere ittiğimiz tüm parçalarımızı yeniden gözden geçirmenin ve değerlendirmenin zamanı.

Sonra bütün kişisel ve kolektif yaralarımızın ve travmalarımızın üzerine giydiğimiz zırhlarımız ve maskelerimiz var...içimizdeki derin yasları, özlemleri, utancı ve öfkeyi birbirimizden gizlemeye yarayan.

Özgürleşme, sevgiye alan açma ve kendi gücüne hakim bireyler ve topluluklar olma yolu ise muhakkak ve tam bir şeffaflıkla gerçeğimizi araştırma ve ifade etme ve dolayısıyla güven oluşturmaktan geçiyor.

Yine bu dönüşüm ve yeni insanlık kültürüne geçiş ve yeni dünyanın yaratımı sürecinde, eril ve dişil enerjileri bedeninde bütünleyen kadın ve erkeğin güven ve barış içerisinde işbirliği yapabilmeleri ve dayanışabilmeleri hayati önem taşıyor.

Adına ister ataerkil düzen diyelim, ister askeri/endüstriyel/kapitalist sistem, binlerce yıldır kadını da erkeği de ve yeryüzünü yıkıma uğratmış bu rüyadan uyanırken kadın ve erkek olarak bize düşen sorumluluk ne?


Arkasına saklandığımız maskelerimiz ve zırhlarımızdan sıyrılıp,
kendimize ve birbirimize kırılgan ve dürüst olabilirsek,
en derin saygı, şefkat ve sevgiyle şahit olabilirsek,
derinden özlemini duyduğumuz güven, birlik, yakınlık, dayanışma ve barışı deneyimleyebilir miyiz?

 

Kadın ve erkeğin arasındaki binlerce yıllık savaş son bulsaydı ve barış olsaydı nasıl bir dünyada yaşardık?
Kadın ve erkek şifa, barış ve uyanış yolculuğunda birbirini nasıl destekleyebilir?

Eril ve dişil birbirine nasıl hizmet edebilir?
Sevgi ve eros enerjisinin özgürce akması için neye ihtiyacımız var?

İnzivamızda bu soruları ve olasılıkları, çemberin kutsal ve güvenli alanında hep beraber araştıracağız.
Bu araştırmada, derin dinleme, şahitlik, kalpten iletişim, spontanlık, yaratıcılık ve beden bilgeliğini, çember (the way of council), dans, ritüel ve müzik ile pratik edeceğiz.

Ayrıca Tamera Şifa Biyotopu’nda pratik edilen özgür sevgi ve cinsellik konulu bir paylaşım da olacak.

Sevgi ve şükran ile, hayatın hizmetine olması ve yeryüzünde cenneti yaratabilmek niyetiyle.
Bunu atalarımıza ve gelecek nesillere borçluyuz...

Etkinlik açılış: 21 Eylül 2017 Perşembe, 18:30
Etkinlik kapanış: 24 Eylül 2017 Pazar, 17:00
Katılımcılardan etkinliğin tamamına katılmaları beklenir. 

Katılım ücreti - konaklama dahil:
Çift kişilik odada konaklama - 850 TL  
Çadırda konaklama - 640 TL

Sorularınız ve bilgi için filizatbaraka@gmail.com 


önemli not: 
1. Bu çalışma bir eğitim ya da atölye değil, kişisel gelişim veya grup terapisi de değil. Bu çalışma, kendimize ve birbirimize derin ve yeri geldiğinde zor sorular sorup samimi yanıtlar arayacağımız, bazen çıkmazda kalışımıza, bilinmeyene, duygularımıza şahitlik edeceğimiz kolektif bir yolculuk. Hem katılanlara, hem kolektife şifası ve özgürleştirici etkisi olası. 
2. Çalışmaya partnerinizle ya da eşinizle çift olarak da katılabilirsiniz.
3. Her türlü cinsel kimlik ve yönelimden kişiler katılabilir. 


zimbabwe.jpg

kolaylaştırıcı: FİLİZ TELEK

Filiz Telek, 15 senedir gruplarla kolektif bilinç ve ortak akıl süreçleri üzerine çalışıyor. Kişisel farkındalık yolculuğuna çıktığından beri öğrendiklerini ve keşfettiklerini yazarak, fotoğraflayarak, kolektif öğrenme süreçleri tasarlayıp kolaylaştırarak paylaşan Filiz, bir yandan da yaşamın kutsallığını ve güzelliğini, her an ruhumuzdan yansıyan olasılıkların varlığını bize hatırlatan yaratıcı ifadelerin üretiminden keyif alıyor. 2010 yılında çıktığı kişisel şifa yolculuğunda temas ettiği dişi özünün rehberliğinde, 2013 yılında vizyonerliğini yaptığı ‘Kadınlar Şifadır’ (Women are Medicine) çemberinin tohumlarını ekti ve dünyanın farklı yerlerindeki kızkardeşleriyle birlikte bu tohumları filizlendirmeye devam ediyor. Bir süredir niyetini taşıdığı ve hazırlıklarını yaptığı bireysel ve kolektif boyutta kadın erkek ilişkilerini şifalandıracak kadın-erkek çemberlerine başlamanın heyecanını taşıyan Filiz, aynı zamanda Tamera Ekoköyü Global Sevgi Okulu'nun katılımcısı. 

pastoral.jpg

inziva mekanı: PASTORAL VADİ

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği

Fethiye'nin Yanıklar Köyünde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, Kargı Çayının yanı başında, keçi, koyun, tavuk, ördek ve at gibi çiftlik hayvanlarının da yer aldığı 42 dönüm büyüklüğündeki zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyoruz.
Ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerimizde yılın 12 ayı konuklarımızı ağırlıyoruz
Ahşap ve kerpiç olmak üzere iki adet çok amaçlı salonlarımız ile yoga kamp ve inzivalarına, dans, terapi ve meditasyon çalışmalarına, kişisel gelişim seminerlerine ve yaz aylarında ailelerin de katıldığı çocuk kamplarına ev sahipliği yapıyoruz.

http://www.pastoralvadi.com/